godłoPL

Miejski Konkurs Recytatorsko-Plastyczny pt. "Poezja jesienna"

Świetlica szkolna rozwijając wyobraźnię i wrażliwość na piękno krajobrazu jesiennego poprzez poezję oraz kreatywność i uzdolnienia plastyczne dzieci wyłoniła kandydatów  do Konkursu Recytatorsko-Plastycznego pt."Poezja jesienią".

Obchody stulecia odzyskania niepodległości

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie włączyli się w szereg inicjatyw mających uczcić ten wyjątkowy dla całego kraju dzień: przygotowali piękne kotyliony, udekorowali korytarze szkolne, wzięli udział w konkursie „Drogi Polaków do niepodległości”, napisali życzenia dla Polski.

Projekt edukacyjny klasy III SP – inscenizacja „Polska - moja Ojczyzna”

Setna Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości to wspaniała okazja do realizacji projektu edukacyjnego, który przybliży uczniom to niezwykle ważne dla historii naszego kraju wydarzenie.

Z wizytą w Schronisku dla Zwierząt

Podobnie jak w latach ubiegłych świetlica szkolna zorganizowała w naszej szkole zbiorkę darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. W październiku zostały wykonane plakaty informujące o zbliżającej się akcji. Wykonali je uczniowie klas 0- V. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone drobnymi upominkami. 

ZDROWE ŚNIADANKO

"Zdrowe śniadanko" - to projekt edukacyjny realizowany w ostatnim tygodniu października w klasach 0-III SP. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, utrwaliły wiedzę o wartościach odżywczych warzyw i owoców oraz zaprezentowały w ciekawy sposób piramidę żywieniową. Korytarz szkolny został udekorowany pracami plastycznymi dzieci na temat zdrowego odżywiania.

Najnowszy numer magazynu uczniowskiego JEDENASTKA

Zapraszamy do przeczytania najnowszego numeru magazynu uczniowskiego JEDENASTKA. Jest to numer specjalny, poświęcony 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Październik – Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W październiku, podobnie jak w latach ubiegłych, obchodzony był w naszej szkole Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki  w przebieg procesu edukacyjnego uczniów poprzez kształtowanie i rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych, a także wskazać na znaczący udział i wpływ biblioteki na życie środowiska szkolnego.

PROJEKT EDUKACYJNY KLASA VIII – „WARTO PRZECZYTAĆ”

Klasa VIII wzięła udział w bibliotecznym projekcie edukacyjnym pt. „Warto przeczytać”. Inspiracją dla tego działania stały się nowości wydawnicze, które pojawiły się w bibliotece szkolnej wraz z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

FIZYKA DLA SMYKA - TAJEMNICE ŚWIATA

W dniach 24 i 25 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach naukowych "Fizyka dla smyka" zorganizowanych przez świetlicę szkolną. Profesor Pytalski w ciekawy, prosty i przejrzysty sposób odkrywał przed dziećmi tajemnice otaczającego nas świata.

MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA - PROJEKT KLASY IIA

W październiku klasa IIa wzięła udział w bibliotecznym projekcie edukacyjnym pt. "Moja ulubiona książka".
Celem projektu było:
- zachęcanie do czytania,
- zapoznanie z nowymi książkami zakupionymi do biblioteki,
- rozwijanie inwencji twórczej i zdolności plastycznych,
- kształtowanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem.

< Strona 2 z 10 >
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu