godłoPL

ZDROWE ŚNIADANKO

"Zdrowe śniadanko" - to projekt edukacyjny realizowany w ostatnim tygodniu października w klasach 0-III SP. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, utrwaliły wiedzę o wartościach odżywczych warzyw i owoców oraz zaprezentowały w ciekawy sposób piramidę żywieniową. Korytarz szkolny został udekorowany pracami plastycznymi dzieci na temat zdrowego odżywiania.

Najnowszy numer magazynu uczniowskiego JEDENASTKA

Zapraszamy do przeczytania najnowszego numeru magazynu uczniowskiego JEDENASTKA. Jest to numer specjalny, poświęcony 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Październik – Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W październiku, podobnie jak w latach ubiegłych, obchodzony był w naszej szkole Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki  w przebieg procesu edukacyjnego uczniów poprzez kształtowanie i rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych, a także wskazać na znaczący udział i wpływ biblioteki na życie środowiska szkolnego.

PROJEKT EDUKACYJNY KLASA VIII – „WARTO PRZECZYTAĆ”

Klasa VIII wzięła udział w bibliotecznym projekcie edukacyjnym pt. „Warto przeczytać”. Inspiracją dla tego działania stały się nowości wydawnicze, które pojawiły się w bibliotece szkolnej wraz z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

FIZYKA DLA SMYKA - TAJEMNICE ŚWIATA

W dniach 24 i 25 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach naukowych "Fizyka dla smyka" zorganizowanych przez świetlicę szkolną. Profesor Pytalski w ciekawy, prosty i przejrzysty sposób odkrywał przed dziećmi tajemnice otaczającego nas świata.

MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA - PROJEKT KLASY IIA

W październiku klasa IIa wzięła udział w bibliotecznym projekcie edukacyjnym pt. "Moja ulubiona książka".
Celem projektu było:
- zachęcanie do czytania,
- zapoznanie z nowymi książkami zakupionymi do biblioteki,
- rozwijanie inwencji twórczej i zdolności plastycznych,
- kształtowanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem.

UROKI JESIENI

"Tu - złoty liść. Tam rudy blask

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

17 października 2018 r. odbyła się Uroczystość Ślubowania uczniów klasy pierwszej.

PIESZY RAJD KLAS I-III

Wszystko było jak trzeba: pogoda, humory, zabawa oraz nauka. 6 października 2018 r. wybraliśmy się na pieszą wędrówkę po Kielcach. Przyświecało nam hasło "Śladami Legionów i Józefa Piłsudskiego".

PIERWSZA SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

15 października 2018 roku - to data bardzo ważna dla młodzieży z kieleckich szkół. Odbyła się dziś bowiem pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta, o którą batalia trwała trzy lata. Udało się i Rada powstała, a Oskar Jabłoński - dzięki głosom uczniów naszej szkoły - jest jednym z 32 radnych zasiadających w MRM.

< Strona 2 z 10 >
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu