godłoPL

„Zwierzęta bohaterami bajek” to temat projektu, w którym brała udział klasa 0 a.
 Celem projektu było:
- rozbudzenie ciekawości związanej ze światem książek,
- poznanie najbardziej lubianych i popularnych bohaterów bajek i baśni,
- zapoznanie się z oferta biblioteki szkolnej przeznaczoną dla młodych czytelników,
- wzbogacenie wiedzy na temat zachowania wobec zwierząt.

Pierwszym etapem działania była pogadanka na temat zwierząt domowych i leśnych. Uczniowie opowiadali o swoich ulubieńcach, o przyjemnościach i obowiązkach związanych z ich posiadania. W związku z nadchodząca zimą, przypomnieliśmy zasady opieki nad ptakami i zwierzętami leśnymi. Następnie dzieci obejrzały przyniesione z biblioteki książki, w których bohaterami są zwierzęta. Znalazły się wśród nich takie książki jak: „Brzydkie kaczątko”, „Kot w butach”, „Kajtkowe przygody”, „Pięciopsiaczki” czy też „Przygody Filonka Bezogonka”.

Uczniowie mieli za zadanie wybrać jedną z nich, która zostanie im przeczytana. Większością głosów zwyciężyła książka Wandy Chotomskiej pt. ”Pięciopsiaczki”. Po zapoznaniu się z częścią wesołych  przygód psiej rodzinki, przystąpiliśmy do zajęć plastycznych. Przed tym jednak był czas na krótką zabawę przy muzyce.
Dzieci otrzymały następnie konturowe rysunki zwierząt, a ich zadaniem było przygotowanie jak najpiękniejszych portretów przy użyciu różnych technik plastycznych. Teraz pozostaje tylko odwiedzić szkolną bibliotekę.

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu