godłoPL

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się w akcje wolontariatu. Kilkudziesięciu uczniów wzięło udział w dwudniowej zbiórce żywności zorganizowanej przez Kielecki Bank Żywności (akcja: Zbiórka żywności dla seniora).

Ponadto uczennice regularnie odwiedzają pensjonariuszy Centrum Opieki Długoterminowej w Dyminach, spędzając czas razem z przebywającymi tam osobami, rozmawiając, uczestnicząc w zajęciach świetlicowych, dzieląc się uśmiechem i życzliwością.

Przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze naszej szkoły włączyli się także w akcję Ministra Edukacji Narodowej "Razem na święta". W jej ramach uczniowie wraz z p. dyrektor i księdzem Rosochackim wybrali się na przedświąteczne spotkanie w domu opieki. Wizyta miała charakter bardzo uroczysty. Uczniowie przygotowali drobne upominki oraz ozdoby świąteczne, które wręczyli swoim podopiecznym, dzieląc się z nimi opłatkiem i składając życzenia. Podczas spotkania uczniowie śpiewali kolędy i zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez personel domu opieki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w naszą działalność!

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu