godłoPL

"Wczytuję Sztukę - warsztaty teatralne" to projekt Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowany do szkół województwa świętokrzyskiego obejmujący uczniów klas ósmych oraz szkół ponadpodstawowych. Celem tego dwuetapowego przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem.

Klasa VIIIa naszej szkoły wzięła udział w konkursowych eliminacjach, do których nagrała film zachęcający do wizyt w teatrze (bo warto chodzić do teatru!)  i zakwalifikowała się do projektu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w naszej szkole 22 października 2018 r. Wraz z nauczycielką j. polskiego A. Mścichecką - jedną z trzech konsultantek całego projektu - wskazaliśmy spośród klasycznych dramatów "Zemstę" A. Fredry i będziemy ją opracowywać na warsztatach. We wspólnych działaniach będą nas wspierać: prof. Marzena Marczewska - językoznawca z UJK w Kielcach, aktorzy - Ewa Lubacz, Andrzej Matysiak i Marcel Sabat oraz reżyser Przemysław Żmiejko. Następny etap to próby w teatrze, a całość zwieńczy pokaz finałowy wszystkich szkół w teatrze. Koordynatorką projektu jest aktorka Hanna Świętnicka.

Projekt finansowany jest z dotacji ministerialnej, jaką Teatr "Kubuś" uzyskał w ramach programu "Edukacja kulturalna", a także przez Urząd Miasta Kielce.

 Lista szkół zakwalifikowanych TUTAJ

LINK DO FILMU TUTAJ

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu