godłoPL

Klasa Ia wzięła udział w bibliotecznym projekcie edukacyjnym pt. „Podróż z książką”. Uczniowie zostali zabrani w czytelniczą podróż, aby dowiedzieć się jak w innych kulturach ludzie przygotowują się i obchodzą Święta Bożego Narodzenia. Źródłem informacji była książka „Cudowna opowieść, czyli o świętach w różnych stronach świata”.

Podczas naszego spotkania dzieci dzieliły się swoją wiedzą na temat polskich zwyczajów świątecznych, a następnie wysłuchały opowieści o niezwykłej podróży Idy i Roberta, w którą zabrał ich renifer Rudolf. Książka wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój, a dodatkowym świątecznym elementem było wykonywanie przez uczniów ozdobnych bombek choinkowych.

Dla wszystkich tych, którzy chcą znaleźć odpowiedzi na pytania: gdzie mieszka św. Mikołaj, kim jest św. Łucja, skąd pochodzi choinka oraz czy w ciepłych krajach ubiera się świąteczne drzewka - klasa pierwsza poleca książkę  „Cudowna opowieść, czyli o świętach w różnych stronach świata”. Można ją wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu