godłoPL

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie włączyli się w szereg inicjatyw mających uczcić ten wyjątkowy dla całego kraju dzień: przygotowali piękne kotyliony, udekorowali korytarze szkolne, wzięli udział w konkursie „Drogi Polaków do niepodległości”, napisali życzenia dla Polski.

9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia. Nasza szkoła włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej”  i, tak jak w wielu polskich szkołach w tym czasie, wszyscy zgromadzeni zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Następnie został rozstrzygnięty konkurs na plakat lub film na temat „Drogi Polaków do niepodległości”. Po prezentacji zwycięskich prac wręczono nagrody dla laureatów. Bardzo duże wrażenie zrobiła pantomima w wykonaniu uczniów klasy III SP i program artystyczny przygotowany przez klasę Vb wraz z towarzyszącym im chórkiem.  

Po akademii uczniowie poszczególnych klas podchodzili do pamiątkowych zdjęć z tablicą z napisem #KochamPolskę, które następnie udostępnili na szkolnym facebooku. Przedstawiciele samorządów klasowych wzięli udział w zakopaniu kapsuły czasu z przygotowanymi wcześniej życzeniami dla Polski pod pomnikiem naszego patrona. Mamy nadzieję, że przetrwa ona kolejne 100 lat.

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu