godłoPL

Po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie przenieśli się w niezwykły świat, pełen naukowych prawd i zadziwiających eksperymentów. Zajęcia zorganizowane były  przez świetlicę szkolną.

19.12.2018r. klasom 0-III oraz klasie IVb w bardzo przystępny sposób p. Piotr Sołkiewicz z Fundacji Naukowej Twórcze myślenie przybliżył problem oddychania, ciśnienia atmosferycznego oraz właściwości powietrza.

W trakcie eksperymentów, dzieci mogły obserwować jaki wpływ wywiera ciśnienie powietrza na nas i otoczenie, jak powstaje samozapłon, jak zachowuje się balon w próżni. Największe wrażenie zrobił termometr miłości, który reagował na ciepło.

03.01.2019r. - uczniowie klas Va, Vb i VII poznali odpowiedzi na wiele pytań między innymi: Jak powstają iskierki i co mają wspólnego z piorunami? Dlaczego niektóre pocierane przedmioty przyciągają się, a inne odpychają? Co napędza magiczną karuzelę? Czy błyskawice są niebezpieczne? Ochrona i bezpieczeństwo podczas burzy. To wszystko zobaczyli poprzez działanie  Lampy Plazmowej, Młynka Franklina, Generatora Van De Graffa.

            Pokazy okazały się wspaniałą pomocą dla uczniów w nauce i zrozumieniu tajemnic fizyki. Uczestnicy eksperymentów doskonale bawili się i byli zachwyceni.

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu