godłoPL

Fotorelacja z Dnia Sportu, Zabaw i Kultury

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Sportu, Zabaw i Kultury.

Warsztaty matematyczne.

 

Wycieczka szkolna Kraków- Zakopane.

 W dniach 3-5.06.2019 r. odbyła się  trzydniowa wycieczka szkolna klasy III GM . Długo zastanawialiśmy się, gdzie najlepiej spędzić ostatnie wspólne chwile zanim się pożegnamy. Wybraliśmy sprawdzone kierunki Kraków- Zakopane. I to było to!

"Potrafię pomóc poszkodowanemu"

27 maja 2019r. uczniowie kl.IIa i IIIa uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, dotyczących udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Instruktorzy ze ŚWOPR interesująco przedstawili zagrożenia jakie czają się nad wodą, w domu, na drodze oraz sposoby unikania i zapobiegania wypadkom. Dzieci obejrzały pouczające, rzeczowe prezentacje pokazujące właściwe zachowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach, utrwaliły numery alarmowe, a następnie praktycznie uczyły się  jak fachowo udzielić pierwszej pomocy. Na koniec odbył się konkurs, kto najlepiej wykona masaż serca na przygotowanych fantomach. Zwyciężył Miłosz Redlica z kl. IIa!

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej i Wrocławia

29 maja 2019 r. uczniowie klasy VI, VII i VII wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

Międzyszkolny konkurs "Od słowa do pędzla"

13 maja 2019 roku uczennice klasy Vb i klasy VII wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie "Od słowa do pędzla", który odbył się w SP nr 12 w Kielcach. Miały one w ciągu 90 minut zilustrować fragment wybranego wcześniej utworu literackiego. Oceniana była zgodność prac plastycznych z treścią wybranego fragmentu książki, oryginalność i pomysłowość prac oraz estetyka wykonania. Nasze uczennice znakomicie się zaprezentowały: Wiktoria Wrzesień z klasy Vb zajęła II miejsce, a Wiktoria Mojecka z klasy VII zajęła III miejsce  w swojej kategorii wiekowej, zaś Maria Rogula i Julia Żarnowiecka zdobyły wyróżnienia.

Projekt klasy Vb

W październiku 2018 roku uczniowie klasy Vb poznali Noniego- uroczego misia w marynarskim ubranku. Wyposażony w niebieski zeszyt miał stać się gościem każdego z uczniów, którzy mieli mu zapewnić przygody, dzięki którym pozna całą klasę Vb.

Palmy, palmy, palmy!!!

To już kolejna- trzynasta edycja konkursowa. Jak co roku uczestnicy nie zawiedli naszych oczekiwań. Tym razem wpłynęło 91palm- przecudnych, kolorowych jak tęcza i we wszystkich rozmiarach. Komisja miała potężny zawrót głowy, którą z nich wybrać, którą nagrodzić, a którą wyróżnić. Jedno jest pewne: każda palma ,,zasłużyła'' na nagrodę, a więc wszyscy mogą czuć się zwycięzcami. Ilość i jakość Waszych ,,dzieł sztuki'' zrobiła również ogromne wrażenie na naszym tegorocznym gościu- pani Aleksandrze Sołtysik przedstawicielce Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, która prelekcją na temat znanych i mniej znanych tradycji wielkanocnych w naszym regionie uświetniła uroczyste wręczenie nagród. A o to zwycięzscy konkursu:

Konkurs „KOLOROWA WIELKANOC”

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi świetlica szkolna zorganizowała konkurs pt „Kolorowa Wielkanoc”, wielkość oraz technika wykonania pracy były dowolne. Do dnia 31 marca można było składać prace konkursowe, a następnie oglądać je na wystawie. Wszystkie wielkanocne pisanki okazały się niepowtarzalne, a zaangażowanie oraz pomysłowość dzieci przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Prace były wykonane z wielką dokładnością i pomysłowością.
03 kwietnia 2019r. odbyło rozdanie nagród.

,,WITAJCIE W NASZEJ BAJCE...''

W świetlicy szkolnej zorganizowany został konkurs pn. ,,Mój ulubiony bohater bajkowy". Celem konkursu była popularyzacja bohaterów literatury dziecięcej , rozbudzanie wyobraźni twórczej, wdrażanie nawyków zdrowej rywalizacji. W konkursie wzięły udział dzieci z klas 0-IV. 

Strona 1 z 11 >
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu