godłoPL

Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

NIECHAJ NA WIEKI BĘDZIE

Młodzież SP 23 z wizytą w Sądzie Okręgowym w Kielcach

GALERIA RADIO KIELCE

III Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych "Sprawnym być - zdrowo żyć"

Najlepszą formą ćwiczeń dla dzieci są zabawy ruchowe, w których udział biorą drużyny rywalizujace ze sobą o zwycięstwo. Kształtowanie umiejętności współdziałania w druzynie i sportowego rywalizowania przyczyniaja się do wszechstronnego rozwoju dziecka. 

Dziecięce interpretacje znanych dzieł malarskich.

Czy sztuką można się bawić? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy IIIa i IIIb, biorąc udział w projekcie zorganizowanym przez świetlicę szkolną, którego głównym celem było przybliżenie dzieciom znanych dzieł malarskich. Obrazy wybrane zostały tak, aby działały na wyobraźnię i odwoływały się do przeżyć znanych dzieciom. Duży wpływ na ich wybór mieli sami uczniowie. Poznali oni historie dotyczące powstania dzieł oraz twórczość prezentowanych artystów. Dzieci jednak najpełniej poznają świat nie tylko przez obserwację, ale też poprzez samodzielne tworzenie. Każde dziecko jest przecież artystą, ,,jedyny problem to pozostać artystą, kiedy się już dorośnie", twierdził Pablo Picasso. Mali artyści tworzyli więc samodzielnie miniatury znanych obrazów. Powstało wiele interesujących interpretacji znanych dzieł, które można podziwiać na wystawie szkolnej.

Polskie Symbole Narodowe

Święto Narodowe 3 Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

Turniej szachowy w świetlicy szkolnej.

,,Szachy, to...rozrywka najszlachetniejsza, wymagająca najwyższego kunsztu'' jak pisano w 1283 r. w pierwszych podręcznikach gry w szachy.

Międzyszkolne zawody gimnastyczne

27.04.2018r. odbyły się w naszej szkole XIX Międzyszkolne zawody gimnastyczne "Pierwszy krok gimnastyczny"

Projekt biblioteczny – klasa VII

W dniach 23 – 26 kwietnia klasa siódma realizowała biblioteczny projekt edukacyjny "Rozpoznaj lekturę po fragmencie". Celem projektu było utrwalanie wiedzy uczniów na temat lektur oraz zachęcanie do odwiedzania biblioteki szkolnej.

Światowy Dzień Książki – prezentacja w klasie IIIa

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w klasie IIIa została przedstawiona prezentacja na temat: "Jak powstaje książka?".

Słowniczek obrazkowy – projekt klasy IIIa i IIIb

Klasy trzecie realizowały biblioteczny projekt edukacyjny pt. „Słowniczek obrazkowy”. Celem działania było pokazanie uczniom tej części księgozbioru biblioteki, która służy do wyszukiwania różnych informacji oraz bliższe zapoznanie ze słownikami, wyjaśnienie do czego służą, co w nich można znaleźć i jak się nimi posługiwać. Podczas przygotowywania swoich prac dzieci utrwalały znajomość alfabetu i rozwijały umiejętności plastyczne.

Strona 1 z 4 >
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu