godłoPL

Inscenizacja bajki "Calineczka"

W dniu 18 czerwca miało miejsce wydarzenie czytelnicze przygotowane przez klasę III b wraz z wychowawcą oraz bibliotekę szkolną. Miało ono postać inscenizacji jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”. Celem działania było zachęcanie do czytania, bliższe zapoznanie z twórczością H. CH. Andersena ale również rozwijanie zdolności aktorskich czy też umiejętności pracy w grupie. Przedstawienie poprzedzone było szeregiem działań przygotowawczych, na które złożyło się przypomnienie wiadomości o baśniach, o znanych autorach baśni, częste odwiedziny w bibliotece oraz czytanie wybranych utworów.

The Big Challenge

W internetowym konkursie języka angielskiego dla szkół europejskich THE BIG CHALLENGE wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły z klas IV-VII SP i klas gimnazjalnych. Do 11 kwietnia 2018 roku uczniowie przygotowywali się do konkursu w specjalnej strefie treningowej, do której mieli dostęp dzięki specjalnej aplikacji. Test konkursowy online składał się z 45 pytań o różnym poziomie trudności. Podsumowanie wyników konkursu odbyło się 18 czerwca. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobne nagrody rzeczowe. Szczególne wyróżnienie - puchar i nagroda elektroniczna - przypadło w udziale uczniowi klasy III GM Danielowi Adamczykowi, za najlepszy wynik w klasyfikacji szkolnej, regionalnej - pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim oraz wysoki wynik w kraju (40/2675 uczestników). Gratulujemy!

Wizyta wolontariuszek z Francji i Hiszpanii

Dnia 12 czerwca 2018 roku naszą szkołę odwiedziła Anne-Lise - wolontariuszka z Francji, a 13 czerwca przyjechała Marimar - wolontariuszka z Hiszpanii. Wraz z Ester, która jest w naszej szkole od września, uczestniczyły w lekcjach języka angielskiego w klasach V, IVb oraz IIIb i IIa. W klasach młodszych wolontariuszki przygotowały zabawy językowe związane z tematem zajęć oraz śpiewały z dziećmi piosenki, a w klasach starszych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat różnych regionów Francji. Lekcje z udziałem wolontariuszek były dla dzieci świetną zabawą, możliwością sprawdzenia swoich umiejętności z języka angielskiego oraz poszerzenia wiedzy o świecie.

W GRODZIE KRAKA

19 czerwca klasy IVa i IVb odwiedziły Kraków.

Festyn "Z nami bezpiecznie i ekologicznie - bezpieczne wakacje"

19 czerwca 2018 r. klasy I, II, IIIa i IIIb uczestniczyły w festynie „Z nami bezpiecznie i ekologicznie – bezpieczne wakacje”, który odbył się na parkingu i na stadionie Kolporter Arena. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach, pokazach, konkursach, których celem była edukacja w zakresie bezpieczeństwa. Chociaż było gorąco, wszystkim dopisywał dobry humor.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W czwartek 14 czerwca 2018 r. czternaścioro uczniów naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Warszawy, która była nagrodą za udział czterech osób z klasy VIIa w konkursie pt. "Droga do niepodległości" zorganizowanym przez Szkołę Korpusu Kadetów w Suchedniowie. Tematyka konkursu związana była z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Festyn rodzinny 2018

Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji z festynu rodzinnego jaki odbył się w SP nr 23 im. Jana Pawła II w Kielcach w dniu 09.06.2018.

Wakacyjny numer Jedenastki

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjnym numerem magazynu uczniowskiego "Jedenastka".

ZACZAROWANY ŚWIAT PERKUSJI

14 czerwca uczniowie klas  0 - III spotkali się z artystami z Filharmonii Świętokrzyskiej.

Eksperymentowanie, doświadczanie – gdzie jest powietrze?

12 czerwca 2018 r. w kl."0"b przeprowadzone zostały zabawy badawcze i eksperymenty.

Strona 1 z 6 >
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu