godłoPL

Grzybobranie

   Grzybobranie to pozyskiwanie owocników grzybów z naturalnych stanowisk leśnych.

16 września Dzień Łosia

   16 września będziemy obchodzić po raz pierwszy w Polsce Dzień Łosia. Inicjatorem ustanowienia tego dnia jest Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, która działa na rzecz objęcia ochroną gatunkową polskich łosi.

Rekrutacja do świetlicy na rok szkolny 2018 / 2019

W dniach 29.08- 07.09.18r. przyjmowane będą karty zapisu od rodziców po raz pierwszy zapisujących dziecko do świetlicy szkolnej. Wydrukowane kart dostępne są w sekretariacie oraz u wychowawcy w świetlicy. Kartę zapisu można również pobrać ze strony internetowej szkoły (z załącznika poniżej). Wypełnioną kartę należy złożyć w sekretariacie bądź u wychowawcy w świetlicy. Wyniki rekrutacji zostaną podane do publicznej wiadomości w dniu 10.09.18r. poprzez wywieszenie list uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Inscenizacja bajki "Calineczka"

W dniu 18 czerwca miało miejsce wydarzenie czytelnicze przygotowane przez klasę III b wraz z wychowawcą oraz bibliotekę szkolną. Miało ono postać inscenizacji jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”. Celem działania było zachęcanie do czytania, bliższe zapoznanie z twórczością H. CH. Andersena ale również rozwijanie zdolności aktorskich czy też umiejętności pracy w grupie. Przedstawienie poprzedzone było szeregiem działań przygotowawczych, na które złożyło się przypomnienie wiadomości o baśniach, o znanych autorach baśni, częste odwiedziny w bibliotece oraz czytanie wybranych utworów.

The Big Challenge

W internetowym konkursie języka angielskiego dla szkół europejskich THE BIG CHALLENGE wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły z klas IV-VII SP i klas gimnazjalnych. Do 11 kwietnia 2018 roku uczniowie przygotowywali się do konkursu w specjalnej strefie treningowej, do której mieli dostęp dzięki specjalnej aplikacji. Test konkursowy online składał się z 45 pytań o różnym poziomie trudności. Podsumowanie wyników konkursu odbyło się 18 czerwca. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobne nagrody rzeczowe. Szczególne wyróżnienie - puchar i nagroda elektroniczna - przypadło w udziale uczniowi klasy III GM Danielowi Adamczykowi, za najlepszy wynik w klasyfikacji szkolnej, regionalnej - pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim oraz wysoki wynik w kraju (40/2675 uczestników). Gratulujemy!

Wizyta wolontariuszek z Francji i Hiszpanii

Dnia 12 czerwca 2018 roku naszą szkołę odwiedziła Anne-Lise - wolontariuszka z Francji, a 13 czerwca przyjechała Marimar - wolontariuszka z Hiszpanii. Wraz z Ester, która jest w naszej szkole od września, uczestniczyły w lekcjach języka angielskiego w klasach V, IVb oraz IIIb i IIa. W klasach młodszych wolontariuszki przygotowały zabawy językowe związane z tematem zajęć oraz śpiewały z dziećmi piosenki, a w klasach starszych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat różnych regionów Francji. Lekcje z udziałem wolontariuszek były dla dzieci świetną zabawą, możliwością sprawdzenia swoich umiejętności z języka angielskiego oraz poszerzenia wiedzy o świecie.

W GRODZIE KRAKA

19 czerwca klasy IVa i IVb odwiedziły Kraków.

Festyn "Z nami bezpiecznie i ekologicznie - bezpieczne wakacje"

19 czerwca 2018 r. klasy I, II, IIIa i IIIb uczestniczyły w festynie „Z nami bezpiecznie i ekologicznie – bezpieczne wakacje”, który odbył się na parkingu i na stadionie Kolporter Arena. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach, pokazach, konkursach, których celem była edukacja w zakresie bezpieczeństwa. Chociaż było gorąco, wszystkim dopisywał dobry humor.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W czwartek 14 czerwca 2018 r. czternaścioro uczniów naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Warszawy, która była nagrodą za udział czterech osób z klasy VIIa w konkursie pt. "Droga do niepodległości" zorganizowanym przez Szkołę Korpusu Kadetów w Suchedniowie. Tematyka konkursu związana była z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Festyn rodzinny 2018

Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji z festynu rodzinnego jaki odbył się w SP nr 23 im. Jana Pawła II w Kielcach w dniu 09.06.2018.

Strona 1 z 7 >
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu