godłoPL

FIZYKA DLA SMYKA

Po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie przenieśli się w niezwykły świat, pełen naukowych prawd i zadziwiających eksperymentów. Zajęcia zorganizowane były  przez świetlicę szkolną.

WYWIADÓWKA SEMESTRALNA 2018/19

Wywiadówka semestralna podsumowująca pierwszy semestr roku szkolnego 2018/19, odbędzie się w czwartek 10.01.2019 r. Początek godz. 17.00.

WYPOŻYCZ SOBIE PREZENT NA ŚWIĘTA - akcja biblioteczna

W dniach 4-6 grudnia w bibliotece szkolnej miała miejsce akcja czytelnicza "Wypożycz sobie prezent na Święta". Mikołaj zapraszał wszystkie dzieci na wielkie mikołajkowe wypożyczanie świątecznych prezentów.

Podróż z książką – projekt edukacyjny w klasie Ia

Klasa Ia wzięła udział w bibliotecznym projekcie edukacyjnym pt. „Podróż z książką”. Uczniowie zostali zabrani w czytelniczą podróż, aby dowiedzieć się jak w innych kulturach ludzie przygotowują się i obchodzą Święta Bożego Narodzenia. Źródłem informacji była książka „Cudowna opowieść, czyli o świętach w różnych stronach świata”.

Sałatka na szóstkę

Taki tytuł nosiła kolejna edycja Międzyświetlicowego Konkursu Plastyczno-Technicznego pod hasłem ,,Żyj zdrowo", zorganizowanego przez SP nr 18. Naszą szkołę reprezentowała Roksana Dykiel z klasy II. W świetlicy szkolnej wykonała pracę plastyczną na temat ,,Kosz pełen warzyw i owoców". Kolejny etap- zajęcia kulinarne polegaly na wykonaniu sałatki wg własnego pomysłu. Sałatka Roksany zachwyciła Jurorów, a o jej walorach smakowych świadczy fakt, że jako pierwsza zniknęła z pólmiska podczas degustacji. Roksana zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Zwierzęta bohaterami bajek" - projekt w klasie 0a

„Zwierzęta bohaterami bajek” to temat projektu, w którym brała udział klasa 0 a.
 Celem projektu było:
- rozbudzenie ciekawości związanej ze światem książek,
- poznanie najbardziej lubianych i popularnych bohaterów bajek i baśni,
- zapoznanie się z oferta biblioteki szkolnej przeznaczoną dla młodych czytelników,
- wzbogacenie wiedzy na temat zachowania wobec zwierząt.

Projekt edukacyjny klasa III Gim.

„Książka moją inspiracją” to biblioteczny projekt edukacyjny realizowany przez klasę III Gimnazjum. Celem projektu było zainteresowanie uczniów książką poprzez zwrócenie uwagi na jej walory wizualne, które mogą być nie tylko zachętą do czytania, ale również wspaniałym źródłem twórczej inspiracji. Uczniowie mieli za zadanie sugerując się tylko okładką, dokonać pierwszej oceny książki, jej tematyki i gatunku, a następnie rozwinąć fabułę zarysowaną na okładce dorysowując dalsze elementy, które według nich mogłyby się tam jeszcze znaleźć i pasowałyby do treści lektury.

WARZYWNE STWORKI

W ostatnich dniach korytarz szkolny zdobiły dziwne, warzywne ,,cudaki". To za sprawą uczniów klas 0- IV, którzy wzięli udział w konkursie pn. ,,Warzywne stworki", zorganizowanym przez świetlicę szkolną. Znalazły się wśród nich ślimak, miś, stonoga, Minionek, słoń i inne bliżej nieokreślone ,,dziwaki". Wykonanie ich wspólnie z rodzicami było zwieńczeniem tygodnia promującego spożycie warzyw i owoców. Celem konkursu była również wspólna zabawa członków rodzin z wykorzystaniem darów jesieni.

Miejski Konkurs Recytatorsko-Plastyczny pt. "Poezja jesienna"

Świetlica szkolna rozwijając wyobraźnię i wrażliwość na piękno krajobrazu jesiennego poprzez poezję oraz kreatywność i uzdolnienia plastyczne dzieci wyłoniła kandydatów  do Konkursu Recytatorsko-Plastycznego pt."Poezja jesienią".

Obchody stulecia odzyskania niepodległości

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie włączyli się w szereg inicjatyw mających uczcić ten wyjątkowy dla całego kraju dzień: przygotowali piękne kotyliony, udekorowali korytarze szkolne, wzięli udział w konkursie „Drogi Polaków do niepodległości”, napisali życzenia dla Polski.

Strona 1 z 10 >
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 23
im. Jana Pawła II w Kielcach

ul. Łanowa 68
25-147 Kielce

Telefon: +48 41 36 76 266
Fax: +48 41 367 69 65
E-mail: sekretariat@zso11.kielce.eu